Гора Піп Іван Мармароський

Піп Іван Мармароський, угорський Іван–хавас, 1936 м над рівнем моря) – гора в горах Марамуреш (частина Рахівських гір) на румунсько–українському державному кордоні. Українська частина розташована на території Рахівського району Закарпатської області, румунська – на території графства Марамуреш. Гора лежить у прикордонному хребті між вершинами Шербань (1793 м) на південному заході та Капул Гроцілор (1601 м) на південному сході. На північ від гори тягнеться ділянка до вершини Берлебашка (1733 м). Північно–східні схили потрапляють у долину потоку Квасний, північно–західні – у долину потоку Білий, а південні – у долину потоку Фрумугеана.

Гора Піп Іван Мармароський

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Popular

Гора Синяк

Синяк - гора в Україні, розташована в Івано-Франківській області, у західній частині країни, за 500 км на південний захід від столиці Києва.

Водоспад Сопіт

Водоспад Сопіт знаходиться в Львівській області неподалік села Сопота. Висота водоспаду 8м. Потік води стрімко біжить по скелі і у підніжжі утворює водобійний казан.

Гора Говерла

Гора Говерла - висота 2061 м над рівнем моря у північно-західній частині Хребет Чарногора, найвища вершина України. її схили мають висоту приблизно 1100 метрів.

Озеро Апшинець

Розташоване на північно-східному схилі масиву Свидовець, на схід від гори Трояска, на висоті 1487 м. Довжина - 126 м, ширина - 100 м, площа 1,2 га. Глибина озера - до 3,3 м. Улоговина подовженої форми з невисоким мореним валом. Південно-західна частина озера зайнята осоково-сфагнових болотом

Джерела Трускавця

Головний скарб Трускавцю – слабомінералізована гідрокарбонатно-кальцієво-магнієва «Нафтуся». Специфічного присмаку воді додають речовини нафтового походження – в місцевості здавна видобувають нафту. Всього ж трускавецьке родовище налічує 25 джерел (використовуються 14) з 10 різновидами вод різного складу. У місті працюють 2 бювети. 10 бальнеологічних курортів Карпат.
Мобільний додаток android