Гора Піп Іван Мармароський

Піп Іван Мармароський, угорський Іван–хавас, 1936 м над рівнем моря) – гора в горах Марамуреш (частина Рахівських гір) на румунсько–українському державному кордоні. Українська частина розташована на території Рахівського району Закарпатської області, румунська – на території графства Марамуреш. Гора лежить у прикордонному хребті між вершинами Шербань (1793 м) на південному заході та Капул Гроцілор (1601 м) на південному сході. На північ від гори тягнеться ділянка до вершини Берлебашка (1733 м). Північно–східні схили потрапляють у долину потоку Квасний, північно–західні – у долину потоку Білий, а південні – у долину потоку Фрумугеана.

Гора Піп Іван Мармароський

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Popular

Гора Маковиця

Висота гори Маковиця вершини 984,5 м. Вершина гори вкрита рідкісними чагарниками і окремими деревами. Вільні від лісу місця багаті трав'яним покровом. Є два основних туристичних маршрути на гору.

Озеро Апшинець

Розташоване на північно-східному схилі масиву Свидовець, на схід від гори Трояска, на висоті 1487 м. Довжина - 126 м, ширина - 100 м, площа 1,2 га. Глибина озера - до 3,3 м. Улоговина подовженої форми з невисоким мореним валом. Південно-західна частина озера зайнята осоково-сфагнових болотом

Водоспади Сріблясті

Одним із найбільш відвіданих місць у селі Шешори є Сріблясті водоспади, або Великий та Малий Гуки. Ці дві природні дивовижі – можливість не тільки порадувати око, але й за допомогою різноманітних водних процедур оздоровити тіло.

Водоспад  Женецький Гук

Женецький Гук на річці Женець, приблизно за 9 км. від села Татарів Івано-Франківської області. Його висота становить 15 метрів.

Водоспад Малий Кузьминець

Водоспад розташований на південний захід від села Стара Гута Богородчанського району Івано-Франківської області.