Гора Піп Іван Мармароський

Піп Іван Мармароський, угорський Іван–хавас, 1936 м над рівнем моря) – гора в горах Марамуреш (частина Рахівських гір) на румунсько–українському державному кордоні. Українська частина розташована на території Рахівського району Закарпатської області, румунська – на території графства Марамуреш. Гора лежить у прикордонному хребті між вершинами Шербань (1793 м) на південному заході та Капул Гроцілор (1601 м) на південному сході. На північ від гори тягнеться ділянка до вершини Берлебашка (1733 м). Північно–східні схили потрапляють у долину потоку Квасний, північно–західні – у долину потоку Білий, а південні – у долину потоку Фрумугеана.

Гора Піп Іван Мармароський

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Popular

Печера Скитська

У Чернівецькій області знаходиться унікальна гіпсова Скитська печера. За своєю структурою печера відноситься до лабіринтового типу печер довжиною 3,5 кілометра.

Водоспад Прутський (Говерлянський)

Водоспад Прутський (Говерлянський) розташований коло витоку р. Прут між горами Говерла і Брескул. Водоспад Каскадний висотою 80м. має шість каскадів.

Водоспад Скакало

Водоспад Скакало розташований в трьох кілометрах на північ від селища Чинадієво. Своєю назвою він зобов'язаний переливаються з каменю на камінь каскадів струмків

Озеро Бребенескул

Озеро Бребенескул розташоване в "Чорних горах" між Бребенескулом висотою 2038 м іГутином Томнатиком висотою 2016 м на висоті 1801 м і, отже, є найвищим озером України.