Гора Туркул

Це гора у Чорногірських горах у південно–західній частині України на межі між Закарпатською та Івано–Франківською областями. Він розташований у головному хребті між вершинами Данцір (1855 м) на півночі та Ребра (2000 м) на південному сході. Західні схили пагорба спускаються в долину струмка Озірний, південні – в долину потоку Бутинець та на північний схід – у льодовиковий котел, на дні якого лежить озеро Несамовите. Від гори в південно–західному напрямку простягається короткий хребет, на якому лежить Полонина Туркульська.

Гора Туркул

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Popular

Водоспад Яворівський Гук

Водоспад Яворівський Гук - каскадний 6-метровий водоспад розташований на р. Віпчинка (притока Стоянова басейну р. Рибниці).

Джерела Шаян

Бальнеологічний курорт Шаян знаходиться за 15 км від Хуста. З трьох боків селище оточене горами, названими в народі Шаян, Шаяниха та Шаянчик, що виникли за легендою в сиву давнину на місці загибелі від ворогів родини Шаянів.

Водоспад Лихий

Водоспад однокаскадний, заввишки приблизно 20 м. Розташований у межах Рахівського району Закарпатської області.

Печера Скитська

У Чернівецькій області знаходиться унікальна гіпсова Скитська печера. За своєю структурою печера відноситься до лабіринтового типу печер довжиною 3,5 кілометра.