Озеро Апшинець

Розташоване на північно-східному схилі масиву Свидовець, на схід від гори Трояска, на висоті 1487 м. Довжина – 126 м, ширина – 100 м, площа 1,2 га. Глибина озера – до 3,3 м. Улоговина подовженої форми. Південно-західна частина озера зайнята осоково-сфагнових болотом. Живиться переважно водами струмка, який впадає в західну частину озера. З озера витікає річка Апшинец, приплив Чорної Тиси. Вода в озері – чиста, прозора, холодна, її температура в червні +10 C – +13 C. Взимку замерзає. З рослин поширені: осока, мохи.

Озеро Апшинець

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Popular

Печера Дружба (Романія)

Розташована печера в буковому пралісі на північній околиці села Мала Уголька, що в Тячівському районі Закарпатської області

Водоспад Воєводин

Водоспад розташований у Карпатах, в природному заповіднику Соколові Скелі, на потоці Воєводин, що починається на горі Рівна (1497 м над рівнем моря), тече глибокою ущелиною і впадає в річку Туря.

Гора Говерла

Гора Говерла - висота 2061 м над рівнем моря у північно-західній частині Хребет Чарногора, найвища вершина України. її схили мають висоту приблизно 1100 метрів.

Водоспади Таємничі

Налічується не менше п’яти живописних водоспадів, середня висота яких біля 2-ох метрів. Особливо красиві вони в повноводний період після дощових паводків.

Водоспад Ялинський

Водоспад Ялинський знаходиться на висоті 1000 м і з висотою падіння 26 м. є найвищим одноступінчастим водоспадом в Карпатах України