Озеро Бребенескул

Озеро Бребенескул розташоване в “Чорних горах” між Бребенескулом висотою 2038 м іГутином Томнатиком висотою 2016 м на висоті 1801 м і, отже, є найвищим озером України. Озеро Бребенескул має глибину до 2,8 м і має овальну поверхню 0,61 га. Озеро в Карпатському біосферному заповіднику живиться переважно дощовими та підземними водами. Вода прозора і мало мінералізована. Брубенескульський потік протяжністю 11 км витікає з озера і тече через потік Говерли до Тиси. Потік утворює невеликі водоспади, має водозбір 30,8 км2 і градієнт 100 м / км.

 

Озеро Бребенескул

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Popular

Гора Брескул

Це гора у Чорногірських горах у південно-західній частині України на межі між Закарпатською та Івано-Франківською областями.

Печера Буковинка

Печера Буковинка розташована за 1,5 км на південний захід від села Стальнівці. Має й іншу назву — печера Мертвої лисиці.

Гора Петрос

Петрос - гора висотою 2020 м у Карпатах в Україні. Вершина, також відома як "Штормова гора", є четвертою за висотою горою в Україні і розташована в північно-західній частині гірського масиву Чорногора.

Печера Попелюшка.

Ця гіпсова печера – 3-тя у світі за площею. Множинні лабіринти, величезні печерні зали і цілі підземні озера постали у всій своїй красі, коли частина вод, що ховала Попелюшку, пішла.