Озеро Синевир

Озеро Синевир розташоване в північно-західній частині Національного природного парку Синевир, біля підніжжя гори Озерна висотою 1495 метрів. Він належить до області Горгани і розташований на висоті 989 метрів над рівнем моря. Озеро було створене в період після льодовикового періоду (близько десяти тисяч років тому) внаслідок потужного тектонічного зсуву пісковику, зумовленого землетрусом, з південного схилу гори Красна, який перекрив вузьку долину потоку. Її води протікають через пористу природну дамбу і повертаються на поверхню за 350 метрів на захід від озера, на 60 метрів нижче середнього рівня озера.

Озеро Синевир

Озеро Синевир переважно заповнене двома струмками. Рівень води в басейні постійно змінюється: він збільшується під час дощових злив та інтенсивної відлиги снігу, а зменшується взимку та посушливий сезон. В результаті рівень води озера коливається на 4 – 4,5 метри, його площа коливається від 4,5 до 7,5 га, а максимальна глибина – від 18 до 23,5 метрів.

Озеро Синевир

Вважається, що ліс навколо озера віком від 140 до 160 років. Є посеред озера дуже маленький острів площею в декілька квадратних метрів, який називається Морське око (Морське око). Острів деякий час був затоплений водою.

Легенда стверджує, що озеро з’явилось (2485 місяців тому) зі сліз однієї з графських дочок Син, оскільки її любов, верховинського ковбоя Віра, була вбита за наказом графа, її батька.

Озеро Синевир

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Popular

Гора Хом’як

Гора Хом'як, розташована в Івано-Франківській області, відноситься до гірського масиву Горгани і є однією з найвідоміших гір Українських Карпат.

Водоспад Кам’яний

Розташований у межах Рахівського району Закарпатської області, на захід від південної околиці міста Рахів.

Озеро Герешаска (Догяска)

Знаходиться Герешаска на висоті 1577 метрів н.р.м., і за розмірами виглядає досить переконливо - 125 на 100 метрів, площа 1.2 гектара.

Гора Бребенескул

Бребенескул - вершина висотою 2037 м над рівнем моря розташований в Україні в центральній частині масиву Чорногори.

Джерела Кваси

Кваси неймовірно багаті на мінеральні джерела – тут їх більше 80. Місцева «квасна» вода, що належить до типу «Єсентуки», почала використовуватися для лікування з середини XIX ст., коли в селищі відкрилася перша водолікарня.