Озеро Синевир

Озеро Синевир розташоване в північно-західній частині Національного природного парку Синевир, біля підніжжя гори Озерна висотою 1495 метрів. Він належить до області Горгани і розташований на висоті 989 метрів над рівнем моря. Озеро було створене в період після льодовикового періоду (близько десяти тисяч років тому) внаслідок потужного тектонічного зсуву пісковику, зумовленого землетрусом, з південного схилу гори Красна, який перекрив вузьку долину потоку. Її води протікають через пористу природну дамбу і повертаються на поверхню за 350 метрів на захід від озера, на 60 метрів нижче середнього рівня озера.

Озеро Синевир

Озеро Синевир переважно заповнене двома струмками. Рівень води в басейні постійно змінюється: він збільшується під час дощових злив та інтенсивної відлиги снігу, а зменшується взимку та посушливий сезон. В результаті рівень води озера коливається на 4 – 4,5 метри, його площа коливається від 4,5 до 7,5 га, а максимальна глибина – від 18 до 23,5 метрів.

Озеро Синевир

Вважається, що ліс навколо озера віком від 140 до 160 років. Є посеред озера дуже маленький острів площею в декілька квадратних метрів, який називається Морське око (Морське око). Острів деякий час був затоплений водою.

Легенда стверджує, що озеро з’явилось (2485 місяців тому) зі сліз однієї з графських дочок Син, оскільки її любов, верховинського ковбоя Віра, була вбита за наказом графа, її батька.

Озеро Синевир

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Popular

Гора Брескул

Це гора у Чорногірських горах у південно-західній частині України на межі між Закарпатською та Івано-Франківською областями.

Печера Дружба (Романія)

Розташована печера в буковому пралісі на північній околиці села Мала Уголька, що в Тячівському районі Закарпатської області

Джерела Трускавця

Головний скарб Трускавцю – слабомінералізована гідрокарбонатно-кальцієво-магнієва «Нафтуся». Специфічного присмаку воді додають речовини нафтового походження – в місцевості здавна видобувають нафту. Всього ж трускавецьке родовище налічує 25 джерел (використовуються 14) з 10 різновидами вод різного складу. У місті працюють 2 бювети. 10 бальнеологічних курортів Карпат.

Водоспад Крапельковий

В масиві Ґорґани, знаходиться водоспад Крапельковий, на притоці річки Бухтівець що у Надвірнянському районі Івано-Франківської області. Висота водоспаду 10 метрів. Через те що потік невеликий в посушливу пору вода падає окремими краплями, через те водоспад отримав свою назву. Водоспад легкодоступний.  

Гора Петрос

Петрос - гора висотою 2020 м у Карпатах в Україні. Вершина, також відома як "Штормова гора", є четвертою за висотою горою в Україні і розташована в північно-західній частині гірського масиву Чорногора.