Озеро Синевир

Озеро Синевир розташоване в північно-західній частині Національного природного парку Синевир, біля підніжжя гори Озерна висотою 1495 метрів. Він належить до області Горгани і розташований на висоті 989 метрів над рівнем моря. Озеро було створене в період після льодовикового періоду (близько десяти тисяч років тому) внаслідок потужного тектонічного зсуву пісковику, зумовленого землетрусом, з південного схилу гори Красна, який перекрив вузьку долину потоку. Її води протікають через пористу природну дамбу і повертаються на поверхню за 350 метрів на захід від озера, на 60 метрів нижче середнього рівня озера.

Озеро Синевир

Озеро Синевир переважно заповнене двома струмками. Рівень води в басейні постійно змінюється: він збільшується під час дощових злив та інтенсивної відлиги снігу, а зменшується взимку та посушливий сезон. В результаті рівень води озера коливається на 4 – 4,5 метри, його площа коливається від 4,5 до 7,5 га, а максимальна глибина – від 18 до 23,5 метрів.

Озеро Синевир

Вважається, що ліс навколо озера віком від 140 до 160 років. Є посеред озера дуже маленький острів площею в декілька квадратних метрів, який називається Морське око (Морське око). Острів деякий час був затоплений водою.

Легенда стверджує, що озеро з’явилось (2485 місяців тому) зі сліз однієї з графських дочок Син, оскільки її любов, верховинського ковбоя Віра, була вбита за наказом графа, її батька.

Озеро Синевир

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Popular

Озеро Хащованське

Недалеко від села Хащованя Львівської області, в оточенні мальовничих пагорбів, вкритих смереками і густою рослинністю, красується Хащованське озеро (Нова Хащованя).

Озеро Бребенескул

Озеро Бребенескул розташоване в "Чорних горах" між Бребенескулом висотою 2038 м іГутином Томнатиком висотою 2016 м на висоті 1801 м і, отже, є найвищим озером України.

Озеро Мертве

Народна назва "Мертве озеро" мабуть виникло тому, що тут не живе риба. Але якщо уважно подивитися в воду, то побачимо, що озеро живе.

Печера Попелюшка.

Ця гіпсова печера – 3-тя у світі за площею. Множинні лабіринти, величезні печерні зали і цілі підземні озера постали у всій своїй красі, коли частина вод, що ховала Попелюшку, пішла.

Водоспад Кобилецький Гук

Водоспад неподалік від південної околиці смт Кобилецька Поляна