Озеро Синевир

Озеро Синевир розташоване в північно-західній частині Національного природного парку Синевир, біля підніжжя гори Озерна висотою 1495 метрів. Він належить до області Горгани і розташований на висоті 989 метрів над рівнем моря. Озеро було створене в період після льодовикового періоду (близько десяти тисяч років тому) внаслідок потужного тектонічного зсуву пісковику, зумовленого землетрусом, з південного схилу гори Красна, який перекрив вузьку долину потоку. Її води протікають через пористу природну дамбу і повертаються на поверхню за 350 метрів на захід від озера, на 60 метрів нижче середнього рівня озера.

Озеро Синевир

Озеро Синевир переважно заповнене двома струмками. Рівень води в басейні постійно змінюється: він збільшується під час дощових злив та інтенсивної відлиги снігу, а зменшується взимку та посушливий сезон. В результаті рівень води озера коливається на 4 – 4,5 метри, його площа коливається від 4,5 до 7,5 га, а максимальна глибина – від 18 до 23,5 метрів.

Озеро Синевир

Вважається, що ліс навколо озера віком від 140 до 160 років. Є посеред озера дуже маленький острів площею в декілька квадратних метрів, який називається Морське око (Морське око). Острів деякий час був затоплений водою.

Легенда стверджує, що озеро з’явилось (2485 місяців тому) зі сліз однієї з графських дочок Син, оскільки її любов, верховинського ковбоя Віра, була вбита за наказом графа, її батька.

Озеро Синевир

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Popular

Водоспад Скакало

Водоспад Скакало розташований в трьох кілометрах на північ від селища Чинадієво. Своєю назвою він зобов'язаний переливаються з каменю на камінь каскадів струмків

Печера Дуча

Печера Дуча розташовується в Заставнівському районі Чернівецької області.

Гора Гутин Томнатик

Гутин Томнатик - вершина висотою 2016 м. над рівнем моря розташована в середині хребта Чарногора в Україні.

Скеля Писаний камінь

Недалеко від села Криворівня знаходиться популярний туристичний об'єкт - Писаний камінь. 

Гора Зворець (Захар Беркут)

Неподалік від Славського знаходиться чудовий курорт «Захар Беркут», який став особливо популярний в останні роки і сміливо становить конкуренцію таким корифеям карпатського туризму, як Буковель та Яремче.